Klub Zdrowego Przedszkolaka

IV edycja
rok szkolny2021/2022 r

Międzynarodowy Dzień Zdrowia

Co każdy przedszkolak powinien wiedzieć o zdrowiu? Z wizytą w bibliotece.

Przygody Misia Szczepana

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
IV edycja
rok szkolny2020/2021

Nasze przedszkole  realizuje wojewódzki  projekt edukacyjny   we współpracy
 z Wojewódzką Stacją  Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród przedszkolaków  i ich Rodziców.
Szczegółowe informacje można pozyskać na stronie WSSE

W naszej placówce działania dzieci, nauczycieli skupiają się na;

I .ZDROWE  ZYWIENIE i AKTYWNOŚC FIZYCZNA

II. CZYSTE  RĘCE

III. WALKA Z WIRUSAMI I BAKTERIAMI

IV. RODZAJE DYMÓW i unikanie szkodliwych dymów

Realizację  powyższych zagadnień nauczyciele wdrażają we wszytkich grupach wiekowych, wdrażając innowacyjne rozwiazania, różnorodne formy i metody dydaktyczne:

- pogadanki, pokazy

- warsztaty w zakresie prawidłowego żywienia

- aktywność własna

- zajęcia sportowe

- interaktywne multimedia

Nasze relacje z projektu

W ramach KLUBU ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA    dzieci z Jagódek poznają ,,PRZYGODY DZIELNEGO NIEDZWIADKA SZCZEPANKA’’- przyjaciela, opiekuna dzieci w pokonaniu lęku przed szczepieniem. Dzięki tym przygodom dzieci mogą zrozumieć jak działają  szczepienia  oraz dlaczego są  ważne dla każdego człowieka. Na zajęciach z tematyki  zapobieganiu chorobom podkreślano ważność szczepień ochronnych .

Jagódki - zimowa sanna

Komponujemy własne posiłki ; smaczne i zdrowe

Dzieci ze Stokrotek chętnie biegają ćwiczą i super się bawią- wiedzą doskonale, że ruch to zdrowie- każdy przedszkolak to powie.

Misie - kulinarne pomysły na zdrowe posiłki , bez zachęcania wszystko zniknęło z talerzy.

Dzieci z grupy Biedronki podczas zimowych zabaw . Podczas hartowania ciała, lepiej umysł działa.

Biedronki . Aktywizacja ruchowa- wykorzystanie interaktywnych zasobów multimedialnych w  grach i zabawach

STOKROTKI tańczą biegają o formę sportową dbają

Grupa Motylki