Dzieciaki Mleczaki

Głównym celem akcji ogólnopolskiej pod hasłem DZIECIAKI MLECZAKI

jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Nauczyciele , poprzez zabawę kształtowali we wszystkich grupach wiekowych prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promowali mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

W naszym Przedszkolu dzieciom bardzo podobały się zajęcia, co możemy zaobserwować na zdjęciach.

BIEDRONKI